Groningen – Treinreizigers tussen Groningen en Leeuwarden hadden dinsdagavond te maken gehad met vertraging. Door een brand in een trein was er geen treinverkeer mogelijk.
De melding van de brand kwam rond 22:40 uur binnen bij de hulpdiensten. Volgens spoorbeheerder ProRail werd er rookontwikkeling waargenomen in de cabine van een trein die onderweg was richting Groningen en zich op dat moment ter hoogte van station Buitenpost bevond.
De brand was ontstaan in het motorcompartiment van het Stadler GTW-treinstel. Het vuur werd snel onder controle gebracht door gebruik te maken van een schuimvormend middel. Medewerkers van vervoersbedrijf Arriva hebben het treinstel ontruimd. Zegt Oogtv.nl.
ProRail legde het treinverkeer tussen Zuidhorn en Hurdegaryp stil. Rond 01.15 uur waren de problemen voorbij.