Grip 1: Gevaarlijke stof vrijgekomen op Chemiepark Farmsum(update)

Deel dit artikel
Brandweer Groningen (x) Twitter

Farmsum – Op het chemiepark in Farmsum is dinsdagavond een gevaarlijke stof vrijgekomen, de brandweer heeft opgeschaald naar GRIP 1. De exacte aard van de stof is op dit moment nog niet bekend, maar uit voorzorg zijn inwoners van Borgsweer, Woldendorp, Termunten en Termuntenzijl opgeroepen om ramen en deuren te sluiten en binnen te blijven.

De brandweer is met meerdere eenheden uitgerukt en voert momenteel metingen uit om te bepalen welke stof is vrijgekomen en of er een direct gevaar is. VR Groningen updates

Op de de zesde productieverdieping heeft korte tijd een brand gewoed, deze is inmiddels geblust. Door de brand is een sterke geur waarneembaar geweest in de omgeving van Borgsweer. Er zijn door de brandweer geen schadelijke concentraties buiten het fabrieksterrein gemeten, maar de geur heeft wel voor overlast in de omgeving

Het uit voorzorg verstuurde NL-Alert is inmiddels ingetrokken. Deze was verzonden omdat de situatie onduidelijk was. Inmiddels is duidelijk dat deze maatregelen niet meer nodig zijn en zijn we aan het afschalen.

Foto's

Deel dit artikel

Social media