Groningen – Er rijden dinsdag geen NS-treinen van en naar Groningen, als gevolg van een landelijke staking die het treinverkeer in heel Nederland stillegt. Dat is zondag bekendgemaakt.
Aanvankelijk zou er dinsdag een regionale staking plaatsvinden die de provincies Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant zou treffen. Spoorvakbond VVMC maakte echter op Pinksterzondag bekend de staking uit te breiden, waardoor er in de hele Randstad geen treinen gaan rijden. Daarop heeft de NS besloten dat er landelijk geen treinen zullen rijden.
De stakingen zijn een gevolg van vastgelopen cao-onderhandelingen. De NS zou 2,55 procent loonsverhoging hebben geboden. De bonden eisen daarentegen een loonsverhoging van 6 procent. Dit zou de inflatie dekken en het NS-personeel in koopkracht op vooruit laten gaan. Daarnaast eisen de vakbonden tijdens de onderhandelingen maatregelen vanwege de zware omstandigheden waarmee het personeel te maken heeft. Afgelopen vrijdag werd er in het hele land ook al gestaakt; deze actie heeft volgens de vakbonden niets opgeleverd.
Vervoersbedrijf Arriva laat weten dat zij dinsdag wel de reguliere dienstregeling uitvoeren. Het personeel van dit bedrijf valt onder een andere cao.