Hulpdiensten druk met stormschades in provincie Groningen

Deel dit artikel
112Groningen

Groningen – Hulpdiensten in de provincie Groningen zijn zaterdag urenlang bezig geweest met het afhandelen van stormschades als gevolg van het onstuimige weer. Op meerdere locaties moesten brandweerkorpsen in actie komen om gevaarlijke situaties te verhelpen.

In Winschoten werd de brandweer vanmorgen ingezet aan de Udesweg, waar een grote tak gevaarlijk over de weg hing. Daarbij werd onder meer een hoogwerker ingezet om de situatie veilig te maken. De weg was tijdelijk afgesloten voor verkeer. Na urenlange inzet worden brandweerlieden afgelost door collega’s op de kazerne.

Ook op de ontsluitingsweg tussen Winschoten en Oude Pekela ontstonden problemen. Daar kwam een boom over de weg terecht, waardoor de route volledig werd geblokkeerd. De brandweer heeft de weg vrijgemaakt zodat het verkeer weer doorgang kon vinden. Daarnaast zijn op meerdere locaties bomen op auto’s en daken terechtgekomen, wat voor schade en gevaarlijke situaties zorgde.

In Oostwold is de brandweer eveneens druk bezig geweest met het verwijderen van omgevallen bomen. In Nieuw Scheemda ontstond schade op een kerkhof door omgevallen bomen en afgebroken takken. Ook in ’t Waar liep een woning schade op als gevolg van de storm.

Door de vele meldingen is de brandweerpost in Winschoten volledig bezet en worden omliggende korpsen ingezet om ondersteuning te bieden. Diverse gemeenten en hulpdiensten werken met extra capaciteit om de grote hoeveelheid meldingen af te handelen.

De gemeente Veendam heeft hiervoor een crisisteam ingericht. Ondanks de inzet van hulpdiensten waarschuwen de autoriteiten dat het nog enige tijd kan duren voordat alle meldingen zijn verwerkt en alle wegen weer volledig begaanbaar zijn.

Ook het verkeer ondervindt hinder van de storm. De N362 is vanwege stormschade afgesloten en blijft naar verwachting tot 14.00 uur dicht voor verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingen en extra reistijd.

Vanwege de weersomstandigheden is een NL-Alert verstuurd met de oproep om alleen 112 te bellen bij acute noodsituaties. Inwoners en weggebruikers wordt geadviseerd alert te zijn op loshangende takken, omgevallen bomen en andere gevaarlijke situaties.

Foto's

Deel dit artikel

Social media