Groningen – De politie heeft dinsdag een 21-jarige man uit Groningen aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht callcentersoftware en phishingwebsites te hebben verkocht. Deze software kan onder meer worden gebruikt voor het plegen van bankhelpdeskfraude. Dat meldt Oogtv dinsdagmiddag.
De politie hield de man aan op verzoek van het Team Cybercrime van de politie in Limburg, in een onderzoek naar bankhelpdeskfraude. Na zijn aanhouding werd de woning doorzocht waar de man verbleef. Daarbij werden ‘gegevensdragers’ (denk aan laptops, computers, telefoons, harde schijven en usb-sticks) in beslag genomen voor verder onderzoek. Ook sluit de politie vervolgonderzoek naar mensen die de aangeboden diensten afnamen niet uit.
Agenten kwamen erachter dat de Stadjer onder meer callcentersoftware en phishingwebsites aanbood op specialistische ‘handelsplaatsen’ voor online criminaliteit. Met de software kunnen criminelen onder meer op grote schaal sms-berichten versturen, waarin mensen bijvoorbeeld worden gewezen op een ‘probleem met hun bankrekening’. Ook kan met de software een telefoonnummer worden nagebootst, bijvoorbeeld dat van een bank. Meer op Oogtv.












































