Lauwersoog – Zaterdagmorgen hebben de vrijwilligers van KNRM station Lauwersoog een mooie oefening gehad met de SAR helikopter nabij de Engelsmanplaat.
Elke week wordt er op hun station geoefend om de kennis en vaardigheden van de bemanning op peil te houden en te leren wat ze met hun materieel kunnen.
Hoewel een reddingsactie met een helikopter niet dagelijks voorkomt, is het wel van essentieel belang om dit te oefenen. Zie videofragment.
Daarom trainen ze jaarlijks met de SAR helikopter in het hoisten van bemanningsleden. Zo blijven we getraind mocht in geval van nood een gered slachtoffer of een bemanningslid met een reddinghelikopter van de reddingboot moet worden gehaald.
Zaterdagmorgen kregen twee opstappers de gelegenheid om vanaf reddingboot Arbor Vitae gehoist te worden door de nieuwste Search And Rescue helikopter PH-SAR van Bristow.
Deze oefening vergt veel van de schipper die met een vaste koers en met een constante snelheid moet varen, maar ook van de piloot die op aanwijzing van collega’s in positie moet blijven hangen.
De communicatie met de helibemanning tijdens het hoisten is dan ook een belangrijk onderdeel van de oefening. De schipper ziet de heli niet en de piloot ziet niet wat er onder hem gebeurt.
Nadat de heli een verkenningsrondje had gemaakt werden er vanuit de helikopter twee reddingszwemmers aan boord van de Arbor Vitae gebracht.
Twee opstappers werden omhoog gehesen, die even laten weer op de reddingboot werden afgezet. Hierna vloog de helikopter door naar onze reddingboot Springbok om daar te oefenen in het laten zakken van een reddingslijn.
Na deze oefeningen vloog de helikopter door naar reddingboot Koning Willem 1 van KNRM Schiermonnikoog, die inmiddels lag te wachten om ook een oefening te doen met het hoisten van opstappers.
De bemanning van KNRM Lauwersoog kijkt terug op een mooie en geslaagde oefening.
















































