Groningen – De aangekondigde verkeersmaatregelen op de Grote Markt in Groningen worden later uitgevoerd dan gepland. De gemeente wilde nog voor de zomer duidelijker aangeven waar fietsers wel en niet mogen rijden, maar begint pas na Eurosonic Noorderslag (ESNS) met de werkzaamheden. De laatste dag van ESNS is op 16 januari volgend jaar. Dat meldt Oogtv vrijdag.
Sinds de vernieuwing van de Grote Markt in 2024 is er onduidelijkheid over de verkeerssituatie op het plein. De gemeente wilde daarom nieuwe markeringen en symbolen aanbrengen en verkeersportalen en bebording aanpassen. Dat blijkt echter meer tijd te kosten dan verwacht, meldt verkeerswethouder Jalt de Haan.
Volgens De Haan nemen onder meer het ontwerp, overleg over verkeersveiligheid en handhaving en de aansluiting op de bestaande situatie meer tijd in beslag. Ook vindt de gemeente het niet wenselijk om de werkzaamheden nu uit te voeren, omdat die kunnen samenvallen met Winterstad en ESNS.
Daarom worden de maatregelen na ESNS in één keer uitgevoerd. De gemeente wil de nieuwe verkeerssituatie volgens De Haan in één keer duidelijk inrichten. Daarmee wordt voorkomen dat fietsers meerdere keren met wijzigingen en omleidingen worden geconfronteerd.
Borden, portalen en markeringen
De maatregelen moeten duidelijk maken waar op de Grote Markt wel en niet gefietst mag worden. Op het plein komen fietssymbolen, richtingspijlen en voetgangerssymbolen op de tegels. Ook wordt de bebording aangepast en worden lagere verkeersportalen geplaatst.
Op de overgangen tussen de fiets- en voetgangersgebieden komen tijdelijke markeringen. Ook buiten de Grote Markt worden tijdelijke borden en markeringen geplaatst. Die moeten doorgaande fietsers wijzen op alternatieve routes door of langs de binnenstad.
Daarnaast komt er extra zitgelegenheid aan de noordwestwand, bij de waterpartij aan de noordoostwand en bij de boom op de hoek van de Vismarkt.
Na de uitvoering gaat de gemeente actief handhaven op fietsers die de verkeersregels overtreden. Zodra ook de herinrichting van de Oosterstraat en Gelkingestraat is afgerond, wil het Stadhuis beoordelen welk effect de maatregelen hebben op het fietsverkeer.









































