Groningen – Na een drukke editie van het Bevrijdingsfestival kijkt de organisatie terug op een geslaagde eerste versie van de nieuwe opzet. Dat meldt Oogtv.
Onder een stralende zon bezochten ongeveer 75.000 mensen het festival, stelt de festivalorganisatie. Daarmee staat 2025 in schril contrast met de teleurstellende, verregende edities van de afgelopen jaren.
Op het podium stonden grote namen als Maan, Typhoon, Pé & Rinus, Zoë Tauran, Sticks en Goldkimono, naast lokaal talent en andere initiatieven van lokale organisaties.
Het festival koos dit jaar voor een nieuwe opzet: kleinschaliger, met meer samenwerking met lokale partners. Het programma was breder, met naast muziek ook ruimte voor spoken word, debat, educatie en theater. Het festival wil met deze nieuwe koers bouwen aan een toekomstbestendige en verbindende viering van vrijheid.