Lauwersoog – Donderdagmiddag om 12.26 uur werden de vrijwilligers van KNRM Reddingsstation Lauwersoog gealarmeerd voor een Prio 1-melding. Een vaartuig, de Springbok, had een motorstoring op het Lauwersmeer.
Een persoon die met zijn bootje op het Lauwersmeer voer, kreeg motorproblemen en kon niet voor anker gaan. Omdat hij geen voorstuwing meer had en stuurloos op het water dreef, riep hij via de marifoon om hulp.
De vrijwilligers van KNRM Lauwersoog spoedden zich naar het boothuis en voeren kort daarna met reddingboot Springbok uit richting de opgegeven positie, in het vaarwater naar Oostmahorn.
Al snel kregen de hulpverleners het bootje in zicht. Twee opstappers gingen aan boord en probeerden de motor weer aan de praat te krijgen. Helaas lukte dit niet.
Daarop werd een sleepverbinding gemaakt. Het bootje werd veilig naar de haven van Lauwersoog gesleept en daar afgemeerd.
De KNRM-vrijwilligers keerden vervolgens terug naar het station, waar ze hun onderbroken lunch konden voortzetten.












































